Archiwum

25.07 | Retransmisja spektaklu SEN NOCY LETNIEJ

Termin: 25 lipca 16:00
Bilety: 20 PLN

Adaptacja najsłynniejszej szekspirowskiej komedii romantycznej, w której zobaczymy Gwendoline Christie, znaną z roli Brienne z Tarthu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron.

Nicholas Hytner (reżyser przezabawnej, brawurowej komedii Człowiek dwóch szefów czy rockowego, uwspółcześnionego Juliusza Cezara) porywa widzów do szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca.
W zaczarowanym lesie dojdzie do niezwykłego spotkania. Na drodze dwóch par nieszczęśliwych kochanków oraz trupy aktorskiej staną Król i Królowa bajkowej krainy. Magiczna królewska para nie zawaha się wtrącić w losy śmiertelników.

Bridge Theatre w Londynie zamieni się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca.

Czy wiesz, że…?

Nie jest znana dokładna data powstania sztuki. Uważa się jednak, że był to rok 1595 lub 1596. Istnieją dwie hipotezy co do celu jej powstania. Pierwsza mówi, że był to utwór napisany specjalnie na wesele bliżej nieznanej, bogatej pary – w 1596 roku miało miejsce wiele takich ślubów. Druga zaś stwierdza, że Sen nocy letniej został napisany specjalnie dla królowej Elżbiety I.