Archiwum

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinoteatrze RONDO

O PROJEKCIE:

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to ogólnopolski program edukacji filmowej, organizowany już po raz 14. Zakłada comiesięczne (od października do kwietnia) projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych (przedszkole, SP 1-3, SP 4-6, SP 7-8, szkoła ponadpodstawowa). Jest powiązany z podstawą programową i realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W nadchodzącym roku przygotowaliśmy 115 filmów w ramach 16 cykli tematycznych, wśród których znalazły się 22 premierowe tytuły.

Jak pracujemy z filmem? Przy każdym cyklu wskazujemy związki z podstawą programową, przygotowujemy prezentację multimedialną oraz prelekcję wprowadzającą w temat filmu, a nauczycielom zapewniamy obszerne materiały dydaktyczne (scenariusze lekcji i analizy psychologiczne). W zależności od wieku naszych widzów proponujemy również warsztaty plastyczne i dyskusje. Istnieje też możliwość tworzenia cykli indywidualnych, z samodzielnie wybranymi filmami.

Nabór do programu 2019/2020 potrwa do 4 października 2019. Aby zapisać uczniów do programu należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego – http://panel.nhef.pl/zgloszenie/.

Organizatorem programu NHEF jest Dział Edukacji Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.

STRONA WWW:
www.nhef.pl
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY:
http://panel.nhef.pl/zgloszenie/
KOORDYNATORKA:
Sylwia Maron
TELEFON:
570 202 738
E-MAIL:
kasa.rondo@chdk.pl
KOSZT:
Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 10 zł

Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

W Kinoteatrze RONDO realizowane będą dwa moduły.

CYKLE DLA PRZEDSZKOLI:

Chodzę do kina, przeznaczony dla najmłodszych uczestników programu, zaprasza m.in. na kolejną, aktorską adaptację uwielbianych przez dzieci ilustrowanych książek: „Pettson i Findus – Wielka wyprowadzka”. Nie zabraknie też ukochanej przez dzieci serii o charakternej pięciolatce Basi: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”, „Basia i dziadkowie”. W cyklu Filmowe przygody z kolei, do obejrzenia będzie „Basia 2”, czyli seria 4 najnowszych odcinków, które swoją premierę miały na początku kwietnia br.: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze”, „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

CYKLE DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 4 – 6:

Młodzi w obiektywie, cykl zapraszający do dialogu na temat życia i codzienności, w tej edycji za sprawą „Łowców czarownic” zmierzy się z trudnym tematem przełamywania ograniczeń wynikających z niepełnosprawności. W Kinie współczesnym młodzi widzowie zobaczą natomiast „Cały świat Romy” oraz „Mirai”, wielokrotnie nagradzaną japońską animację jednego z najważniejszych współczesnych twórców tego gatunku – Mamoru Hosody. Świat filmu, cykl poświęcony tajnikom sztuki filmowej, pokaże niemiecko-holenderską produkcję „Niezwykłe lato z Tess”.
rozumie swoistości tekstów kultury przynależnych do filmu